středa 6. května 2015

Jill Murphyová: Čarodějnice školou povinné (2 CD) (účinkuje Barbora Hrzánová) CD Cover


Herečka Barbora Hrzánová patří k našim nejúspěšnějším interpretům mluveného slova. V nahrávacím studiu se ujala četby knihy Čarodějnice školou povinné, která patří ke světovým bestsellerům. Kniha o dívce, toužící stát se dobrou čarodějnicí, se stala velmi populární v mnoha zemích a získala si oblibu u malých i větších čtenářů. Knižní sérii následovalo i filmové zpracování a televizní seriál. S hlavní hrdinkou Mildred Virválovou, studentkou akademie čar a kouzel, s jejími kamarádkami a učiteli prožijí posluchači nejrůznější ztřeštěná dobrodružství a veselé příhody.

Hlavní hrdinka Mildred Virválová prožívá svá ztřeštěná dobrodružství na Akademii slečny Krákavé společně s nejlepší přítelkyní Maud Měsíčkovou, namyšlenou spolužačkou Ethel Svatouškovou a učiteli. Celou plejádu těchto postav svět poznal dávno předtím, než spatřil světlo světa Harry Potter.

Knihy britské spisovatelky Jill Murphyové o dívce toužící stát se dobrou čarodějnicí začaly vycházet v roce 1975, zatím poslední ze sedmi dílů vyšel v roce 2005. Knižní sérii následovalo i filmové zpracování a televizní seriál, který byl k vidění i v České televizi. Doposud se knih ve světě prodalo více než 3 miliony kusů. Na českém trhu od letošního března vydává Murphyové sérii nakladatelství XYZ.

„Myslím si, že je kniha Čarodějnice školou povinné pěkný dárek, jak za vysvědčení tak na začátek školního roku, je to úplně jedno, za co bude. Je spojena se školním prostředím. Spolužačky jsou úplně normální holky, které navíc umějí čarovat. Musí chodit do školy, mají podobné starosti s učením jako naše děti ve školách. Jsou si s nimi věkově blízké i těmi starostmi. Zároveň je tam spousta tajemství, čar, kouzel a nebezpečí. Navíc děvčata jsou odvážná, drží spolu basu, to přátelství mezi nimi je moc pěkné,“ říká Barbora Hrzánová.

Hlavní hrdinka Mildred sice nepochází z čarodějnické rodiny, ale vždy se toužila stát skutečnou čarodějnicí. Od toho ji neodrazuje ani „talent“ na průšvihy, ani strach z výšek a tmy, ba ani to, že často plete základní zaklínadla a lektvary. V jejích bláznivých dobrodružstvích jí pomáhají kamarádky, nepřátelé v čele s namyšlenou Ethel Svatouškovou jí naopak házejí klacky pod nohy.

Režisér audioknihy František Špergr říká: „Myslím si, že paní Hrzánová je ideální představitelka pro tyto nejrůznější figurky, pro holčičí role, protože s dívčí kategorií velmi dobře cítí. Všechny charaktery, které v knize jsou, postavila velmi hezky.“

„Audiokniha se mi namlouvala moc dobře. Je tam spousta postav – a ještě navíc jsou to postavy kouzelné – a jsou tam také zvířata, to já mám taky moc ráda. Mohla jsem se vyřádit,“ dodává známá herečka.

Obsah: CD 1 – 1. Vítáme Vás v akademii slečny Krákavé (10:21), 2. Prezentace 9:34), 3. Pamatujete si (9:43), 4. Ráno bylo ve znamení (12:05), 5. Druhý den (10:04); CD 2 – 1. Halloween (8:17), 2. Oslavy skončily (5:23), 3. V lese (9:00), 4. Když se (11:29), 5. Na chodbách (8:29), 6. Školní hymna (1:07), 7. Školní hymna (karaoke) (1:08).

Jill Murphyová. Překlad Michaela Tychlová. Hudba Jaromír Klempíř. Zvuk, střih a mastering Ivan Mikota. Školní hymnu přebásnil Petr Tychtl. Režie František Špergr.

Čte Barbora Hrzánová.
Celkový čas: 01:36:40

Natočeno ve studiu MI 91 , červen 2009. Vydal Popron Music ve spolupráci s nakladatelstvím XYZ 7. 9. 2009 (2 CD, 55057, 51:48 a 44:53).


ZADNÍ STRANA:

Žádné komentáře:

Okomentovat