pátek 24. dubna 2015

Karel Čapek: Povídky a apokryfy (2 CD) (účinkují Dana Medřická, Karel Höger, Ladislav Pešek, Luděk Munzar, Olga Scheinpflugová, Otakar Brousek, Radovan Lukavský, Václav Voska) CD CoverPovídky z jedné a druhé kapsy a Apokryfy patřily a stále patří k nejúspěšnějším knihám klasika české moderní prózy Karla Čapka. V šedesátých letech minulého století natočil Supraphon některé z povídek a aforismů s tehdy předními interprety, kteří dnes představují legendární tzv. starou gardu Národního divadla a vydal je na černých dlouhohrajících gramofonových deskách. My jsme podstatnou část nahrávky podrobili akustické renovaci a nabízíme vám ji v dvoucédéčkovém albu, které nezklame ani ty nejnáročnější posluchače.

Obsah: 1. CD Povídky: Historie dirigenta Kaliny (Brousek), Případ s dítětem (Voska), Smrt barona Gandary (Pešek), Zločin na poště (Růžek), Rekord (Pivec).

2. CD Apokryfy: Alexandr Veliký (Höger), Smrt Archimedova (Voska), Římské legie (Munzar), O desíti spravedlivých (Pivec, Petrovická), Svatá noc (Růžek, Medřická), Pilátovo krédo (Šmeral), Romeo a Julie (Lukavský), Goneril, dcera Learova (Scheinpflugová), Napoleon (Brousek).

Jde o kompilaci dvou gramofonových desek – Povídky (1964, 1966) a Apokryfy (1955, 1969). V reedici byla navíc přidána povídka Rekord (Pivec), naopak se na ní neobjevila povídka Kupón (Jaroslav Marvan).

Povídky z jedné a druhé kapsy a Apokryfy patřily a stále patří k nejúspěšnějším knihám klasika české moderní prózy Karla Čapka. V šedesátých letech minulého století natočil Supraphon některé z povídek a aforismů s tehdy předními interprety, kteří dnes představují legendární tzv. starou gardu Národního divadla a vydal je na černých dlouhohrajících gramofonových deskách. My jsme podstatnou část nahrávky podrobili akustické renovaci a nabízíme vám ji v dvoucédéčkovém albu, které nezklame ani ty nejnáročnější posluchače.

Karel Čapek. Literární klasika v podání hereckých legend.

Účinkují Otakar Brousek I., Václav Voska, Ladislav Pešek, Martin Růžek, Jan Pivec, Karel Höger, Luděk Munzar, Jiřina Petrovická, Jan Pivec, Dana Medřická a Martin Růžek, Vladimír Šmeral, Radovan Lukavský, Olga Scheinpflugová.

Natočeno v letech 1955 – 1969 (?). Vydal Supraphon 18. 9. 2009 (2 CD, SU 5943-2).

Žádné komentáře:

Okomentovat