neděle 19. dubna 2015

Fredrik Backman: Muž jménem Ove (čte Jan Vlasák) CD CoverRomán o lásce, pořádném nářadí a o tom, proč je důležité jezdit saabem. Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku.

Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. Příběh, který od začátku promění všechny, kdo se s Ovem dostanou do styku.

Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi odvedle komicky ztvárňuje řadu situací, které nám jsou důvěrně známé. Je to kniha, jež dokáže stvořit svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době. Příběh se nese ve stejném duchu jako film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem.

Fredrik Backman. Nezkrácená audiokniha. Překlad Jitka Herčíková. Produkce Martin Pilař. Zvuk a střih Jan Horáček a Karel Heřman. Mastering Pavel Krch. Grafická úprava Jindřich Loučka, 2014. Režie Michal Bureš.

Čte Jan Vlasák.

Natočeno 2014. Vydal OneHotBook v roce 2014 (1 CD MP3, AK030, EAN: 8594169480305; celkem 9 hod. 45 min.).

VELKÝ COVER:

Žádné komentáře:

Okomentovat