čtvrtek 12. března 2015

Karel Poláček: Bylo nás pět: Kompletní vydání (4CD) (účinkuje František Filipovský) CD Cover


 
Historická nahrávka z roku 1955 a 1966 vychází teprve nyní kompletní na čtyřech CD a nahradí dosud publikovanou zkrácenou zvukovou verzi.

Nejznámější, vlídný a úsměvný román Karla Poláčka je vzpomínkou na dětství, psaný v okamžicích autorovy velké životní krize před odchodem do transportu. Hrdina příběhu, malý Péťa Bajza, vypráví jakoby deníkově své zážitky z klukovských her a dobrodružství se spoustou detailů ze života malého města. Do hovorového jazyka vkládá spisovné výrazy i obraty z brakové literatury v nesmírně vtipné a mistrnné slovní symbioze. Kniha patří k vrcholům české humoristické literatury také díky geniálně odpozorovaným komickým detailům.
 
Interpretace Františka Filipovského je již přes půl století legendou a znovu oslovuje další generace. Herec ve své stylizaci do dítěte zůstává současně dospělým, nekarikuje, ale obě polohy povyšuje v cosi jedinečného. Známá a populární televizní verze románu svou vizualizací nekonkuruje nepřekonatelné kvalitě Filipovského četby. Snad všichni, děti i dospělí, proto znají Péťovy kamarády Tondu Bejvala, Čeňka Jirsáka, Édu Kemlinka a Pepka Zilvara z chudobince a řadu dalších humorných postaviček z Rychnova nad Kněžnou, rodiště Karla Poláčka. V tomto rozšířeném kompletu uslyšíme tedy nezkráceně vše o hoších, kteří spolu mluví, o cirkusu, cestě do Indie, návštěvě u maharádži i svatbě s princeznou… .
 
Tracklist:
 
My hoši, co spolu mluvíme
Bitva s Habrováky
Koupání u rybníka Klobouku
Konec školního roku
Spolek pro cestu do Itálie 
Antonín Bejval a vosí hnízdo
Pročež jsem nyní velice hodný
Podzim
Kristýna Rampepurda
Otakárek Soumar
Vánoce
Postrašený pan Fajst
Biograf
Velká voda
Cirkus
Nemoc
Slon Jumbo a červená čepička
Cesta do Indie
Návštěva u maharadži
Svatba Pepka Zilvara
Uzdravení
 
Slavný humoristický román v neméně slavné, nyní kompletní, zvukové podobě.
 
Vypráví František Filipovský
Režie Jiří Vasmut
Nakladatel: SUPRAPHON
EAN: 099925614522
Interpret: Filipovský, František
Popis: 4× CD, délka 5 hod. 8 min., česky
Rok vydání: 2011

Žádné komentáře:

Okomentovat