pondělí 30. března 2015

Vlastimil Vondruška: Letopisy královské komory: Plzeňské mordy CD CoverPřípad plzeňských mordů je úvodním příběhem knižní řady Letopisy Královské komory. Odehrává se v polovině 16. století a vypráví, jak se při vyšetřování několika záhadných vražd v Plzni setkal královský písař Jiří Adam z Dobronína se svým pomocníkem bakalářem Petrem Korcem. Díky jeho pomoci se mu podaří vyváznout ve zdraví a navíc odhalí intriky proti králi.

Děj je zasazen do atraktivního prostředí renesančního města s honosnou radnicí na rynku a křivolakými uličkami, v nichž žijí zámožní měšťané, stejně jako chudí řemeslníci, tovaryši, šenkýři a hampejznice. Důležité místo v příběhu však patří i zvláštní postavě podivného poustevníka a také romantické lásce. A jak to v románech Vlastimila Vondrušky nemůže být jinak, rozuzlení je opravdu překvapující.

Obsah: 1. Přepadení, 2. Vražda šmukýřky Dorotky, 3. Písař Břeněk, 4. Podivná sebevražda, 5. Tajemství vyřezávané truhličky.

Vlastimil Vondruška. Audiokniha. V příběhu nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. Scénář Vlastimil Vondruška. Hudba Daniel Tůma, Room 02. Záznam zvuku slova, střih, mixáž, zvuková koláž Martin Dušek. Grafický design Vladimír Verner. Dramaturgie, produkce a režie Jindřiška Nováková.

Osoby a obsazení: královský písař Jiří Adam z Dobronína (Jaromír Meduna), bakalář Petr (Jan Meduna), vypravěč (Lukáš Hlavica), purkmistr Bárta (Otakar Brousek II.), Rozárka (Magdaléna Borová), rychtář Korec (Miloš Hlavica). Dále účinkují Václav Vydra III., Petr Lněnička a Zdeňka Sajfertová.

Natočeno ve studiích Svengali a Professional Sound Studio v roce 2014. Hudba natočena ve studiu Soundflower. Vydalo AudioStory a Vyšehrad v listopadu 2014 (1 CD mp3, AY 273, 2:05:59).

Žádné komentáře:

Okomentovat