pondělí 30. března 2015

Petra Neomillnerová: Amélie a tma (2 CD) (čtou Nikola Votočková, Veronika Gajerová, Vladana Drvotová, Lenka Zbranková) CD Cover


 
Petra Neomillnerová je známá svými upírskými romány a novelami patřícími k žánru fantasy. Amélie a tma, která vyšla jako klasická kniha u nakladatelství Albatros, je její první dílo pro děti. Jedná se o knihu neobvyklou, přesvědčivou a čtenářsky úspěšnou. Vypráví příběh osudového přátelství dvou dívek, Amélie a Markéty.

Amélie je duch utonulé dívky, která spolu se svou matkou, slavnou operní zpěvačkou, zahynula před 124 lety při velké pražské povodni. Až nečekané setkání s Markétou ji opět rozveselí, najednou si má s kým hrát, s kým se smát a povídat si. Markéta také řeší své věku odpovídající trable s kamarády a matkou.

Své přátelství drží obě dívky v tajnosti až do chvíle, kdy Amélie zachrání Markétu před utonutím. Pak se jim oběma úplně změní život… V audioknize příběh vypráví střídavě obě hrdinky v ich formě. Amélii načetla Nikola Votočková (známá dabérka filmové upírské ságy Twilight nebo TV seriálu Teorie velkého třesku.), Markétu Vladana Drvotová (TV seriál Cesty domů, Divadlo Radar).

Maminky obou dívek představují renomované herečky pražského divadla ABC: Veronika Gajerová a Lenka Zbranková. Tajemný příběh umocňuje hudba Dana Fikejze. Audiokniha bude od 12. září nejen na 2CD, ale také v nabídce digitálních servisů. Křest se uskuteční již v sobotu 6.9. na Polabském knižním veletrhu.

Petra Neomillnerová. Audiokniha. Hudba Dan Fikejz. Mastering Ivan Mikota.

Osoby a obsazení: Amélie (Nikola Votočková), Markéta (Vladana Drvotová), matky obou dívek (Veronika Gajerová a Lenka Zbranková).

Natočeno 2014. Vydal Supraphon 12. 9. 2014 (2 CD).


Žádné komentáře:

Okomentovat