pondělí 9. března 2015

Ota Pavel: Smrt krásných srnců (2 CD) (účinkují Karel Heřmánek, Miroslav Horníček) CD CoverTragikomické povídky, které mapují život spisovatelovy rodiny od první republiky až do poloviny minulého století, vzbudily hned po svém prvním knižním vydání v roce 1971 mimořádné překvapení a neuvěřitelný zájem čtenářů. Kniha se okamžitě stala bestsellerem a většina povídek brzy na to zažila i svou filmovou slávu.
 
Citlivě a s něžnou ironií vykreslená postava obchodního cestujícího Leo Poppera, velkého rybáře a fenomenálního mistra v prodeji výrobků "té slavné švédské firmy Elektrolux", vyvolala vřelý ohlas a vstoupila již do povědomí většiny z nás. Ve filmových příbězích ztvárnili tohoto slavného tatínka Karel Heřmánek a Vladimír Menšík.
 
Na 2 CD vypráví s neobyčejným šarmem několik autobiograficky laděných povídek právě Karel Heřmánek. Další povídky, doplňující téměř kompletní knižní vydání, načetl již v roce 1976 Miroslav Horníček. Oba vypravěči zachytili každý po svém atmosféru, tragiku i humor nostalgických a dnes již nesmrtelných příběhů Oty Pavla.

Tracklist:
 
Nejdražší ve Střední Evropě
Ve službách Švédska
Smrt krásných srnců
Smrt krásných srnců - dokončení
Kapři pro wehrmacht
Otázka hmyzu vyřešena
Králíci s moudrýma očima

Nakladatel: SUPRAPHON
Interpret: Heřmánek, Karel; Horníček, Miroslav
Popis: 2× CD, délka 2 hod. 26 min., česky
Rok vydání: 2009

Žádné komentáře:

Okomentovat