čtvrtek 12. března 2015

Irena Dousková: Darda (účinkuje Barbora Hrzánová) CD CoverHelenka Součková, hrdinka románů Ireny Douskové Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák, dospěla, je herečkou v pražském divadle, hraje v populárních seriálech, má dvě děti, několik věrných kamarádů, vzpomínky na otce pohřbeného v Izraeli a neztratila smysl pro humor. Což je zvláště obtížné v situacích, do kterých se nečekaně dostane.

Nejdříve ji opustí manžel Jindřich Darda, protože si, zcela pragmaticky, najde mladší milenku. Po trápeních s rozchodem následuje další darda - Helena závažně onemocní a prožívá stavy, které zná každý těžce nemocný člověk. Irena Dousková svou knihu pojala jako závěrečnou část trilogie, s jasnými autobiografickými rysy. Skutečný prožitek mezních situací a schopnost jeho sdělení je neocenitelnou předností zajímavého, vtipného a silného románu.

Album navazuje na čtyřdeskový komplet SU 6150-2 předchozích audioknih, takže Barbora Hrzánová dovrší svým vyprávěním příběhy Helenky Součkové od dětství do aktuální současnosti. Divadelní podoba všech dílů trilogie byla jevištně velmi úspěšná, Barbora Hrzánová za hlavní roli v dramatizaci románu Hrdý Budžes dostala v roce 2006 Cenu české Thálie, Oněgin byl Rusák, uvádí Divadlo v Dlouhé již čtvrtou sezonu a od prosince má Divadlo Na Jezerce na repertoáru dramatizaci Dardy v hlavní roli opět s Barborou Hrzánovou. Životní role Barbory Hrzánové ve volném pokračování bestsellerů Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák.

Obsah: Darda - audiokniha je volným pokračováním bestsellerů Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák autorky Ireny Douskové. Audioknihu předčítá nepřekonatelná Barbora Hrzánová.

Tracklist:

1. Nenechávejte mě tady
2. Doktor Nešika
3. Žena s vyraženým zubem
4. Nejde to
5. Čtvrt hodiny pauza
6. Nelitujte pár stovek
7. To bude dobrý
8. Špatný slova
9. Pár dobře položených otázek
10. Milujeme Obamu
11. Šťastný smích
12. Kam se kutálejí šneci
13. Fakt ekl
14. Tam nebo tam
15. Kdo ti ublížil
16. Zůstaňte u svých přijímačů
17. Danny byl s námi v synagoze
18. Skóro v pošátku
19. Hra na Afriku
20. Kterej je kterej

Datum vydání: 9. 11. 2012
Typ nahrávky: pouze digitálně
Žánr: Pro dospělé
Vydavatel: SUPRAPHON a.s.
(C) 2012 SUPRAPHON a.s.
(P) 2012 SUPRAPHON a.s.

Poznámka vydavatele: Tato verze kompletu Vám díky možnostem digitálního světa přináší kapitolu 17 v nezkrácené podobě - tedy o cca 9 minut delší než je na fyzických CD! 

Žádné komentáře:

Okomentovat