sobota 26. září 2015

Jules Verne: Honba za meteorem (účinkují Ladislav Frej, Eduard Cupák, Miroslav Moravec, Jaroslav Kepka, Ilja Prachař, Svatopluk Beneš, Jindřich Narenta, Bohumil Bezouška, Drahomíra Fialková, Jarmila Baxová) CD CoverHra vypráví fantastický příběh o meteoru, objeveným dvěma přáteli, amatérskými hvězdáři Deanem Forsythem a Sydneym Hudelsonem - proto dostal název Forsyth-Hudelsonův meteor. Meteor kroužil několik týdnů kolem Země, když Pařížská hvězdárna oznámila, že podle výpočtů jejích odborníků má meteor v průměru pětapadesát metrů, váží milion osm set šedesát sedm tisíc tun a je celý ze zlata, takže jeho cena je pět tisíc sedm set osmdesát osm miliard franků.

Senzační zjištění závratné ceny zlatého balvanu rozpoutá nepřátelství nejen mezi jeho objeviteli, ale naruší i vztahy mezi státy a národy. Jen jeho zničení pádem do moře vrátilo do rozjitřených vztahů smír...

Jules Verne. Dramatizace Ondřej Neff. Hudba Vladimír Popelka. Režie Jiří Horčička.

Osoby a obsazení: vypravěč (Ladislav Frej), Dean Forsyth, amatérský astronom(Eduard Cupák), Sidney Hudelson, amatérský astronom (Miroslav Moravec), Zefyrin Xirdal, fyzik (Jaroslav Kepka), bankéř le Clair, jeho strýc (Ilja Prachař), soudce (Svatopluk Beneš), reportéři, hlasy (Jindřich Narenta, Bohumil Bezouška, Drahomíra Fialková a Jarmila Baxová).

Natočeno v roce 1990 (53 min.).

Žádné komentáře:

Okomentovat