úterý 10. března 2015

Vlastimil Vondruška: Příběhy Oldřicha z Chlumu: Apage Satanas! (1 CD) (účinkují Valérie Zawadská, Vladislav Beneš) CD CoverPřítelkyni Ludmily z Vartemberka trápí podivné sny. V pitoreskním reji se jí zjevuje dílna obklopená skálami a démon, který se necudně zmocňuje jejího těla. Její otec povolá exorcistu, jenže Ludmila ví, že Anna není blázen. Začne se vyptávat v okolí Bezdězu a záhy narazí na znepokojující fakt, že něco podobného zažily i jiné urozené dívky. Naštěstí se právě vrací domů její manžel Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otou. Případu se ujmou a začnou bojovat nejen s krutým vrahem, ale také s pověrami a intrikami severočeské šlechty…

Obsah: 1. Podivná návštěva – 2. Vražda ve skalním bludišti – 3. Doznání mrtvého kněze – 4. Inkviziční tribunál – 5. Smrt svědkyně – 6. Pochybnosti – 7. Johanité a Pampeliška – 8. Neobvyklý výslech – 9. Ketena – 10. Rodové prokletí – 11. Boží soud.
 
Vlastimil Vondruška. Audiokniha. Scénář Vlastimil Vondruška. Hudba Daniel Tůma a Room O2. Záznam zvuku, střih, mixáž a zvukový design Martin Dušek. Režie a produkce Jindřiška Nováková.

Čte Valérie Zawadská a Vladislav Beneš.

Natočeno 2012 ve studiu Svengali. Vydal Vyšehrad a Audiostory, prosinec 2012 (1 CD).

Žádné komentáře:

Okomentovat