pondělí 9. března 2015

Vlastimil Vondruška: Jménem krále (2 CD) (účinkují Vladislav Beneš, Alois Švehlík) CD Cover


 
Oldřich z Chlumu, zástupce krále Přemysla II. Otakara a správce hradu Bezdězu, odjíždí z pověření svého panovníka na hrad Vartemberk. Mají se zde konat slavnostní zásnuby rytíře Beneše z Dubé a krásné Ludmily z Vartemberka, jimiž má být potvrzen mír mezi znepřátelenými šlechtickými rody. Během cesty narazí na mrtvolu kupce, kterého přepadli a oloupili. Po stopách lupičů pošle svého panoše Otu, ale vrahům se podaří uniknout.
 
V té době ještě nikdo netuší, jak tento zločin ovlivní slavnost, která se má spolu s turnajem konat následujícího dne. Jenže ještě téhož večera se na slavnostní tabuli na hradě Vartemberku objeví citrony, které vrazi uloupili z kupeckého vozu. A vzápětí je zavražděn purkrabí Jošt. Ale není to poslední mrtvý.
 
Vlastimil Vondruška. Detektivní román odehrávající se ve vrcholném středověku. Hudba Daniel Tůma. Mistr zvuku Martin Dušek. Režie Jindřiška Smetanová.
 
Čte Vladislav Beneš a Alois Švehlík.
 
Natočeno ve Studiu Svengali v roce 2012. Vydalo Audiostory v koprodukci s Vyšehradem, s. r. o., v roce 2012 v edici Detektivka (2 CD, AY 260-2, 63:30 a 79:30).

Žádné komentáře:

Okomentovat