pondělí 9. března 2015

Stephen King: Čtyři roční doby: Nadaný žák (1 CD MP3) (účinkuje Jaroslav Doleček) CD Cover


Todd Bowden zjistí, že v sousedství žije Kurt Dussander, který se skrývá pod cizím jménem. Chlapec zločince pozná a nabídne mu dohodu za mlčenlivost. Odměnou mu bude vyprávění o tom, co se opravdu dělo v koncentračních táborech za druhé světové války. Dohoda je uzavřena a chlapec tohoto muže začíná navštěvovat. Jeho vyprávění má však nedozírné následky. Informace ho nenechávají chladným a začínají ho měnit, takže další hrůzné činy na sebe dlouho nenechají čekat.

Stephen Edwin King * 1947

Americký spisovatel hororů, jeden z nejúspěšnějších autorů současnosti. Řada jeho knih a povídek byla zfilmována. Absolvoval univerzitu v Oronu, obory angličtina a tvůrčí psaní se zaměřením na učitelství. První povídky vydal v knize Noční směna (Night Shift). Na jaře 1973 prodal svůj první román Carrie, který se stal bestsellerem. Potom se začal psaním živit. Napsal knihy Second Coming a Prokletí Salemu (Jerusalem‘s Lot), Osvícení (The Shining), Svědectví (The Stand) a Mrtvou zónu (Dead Zone). Od roku 1980 vyučuje tvůrčí psaní na univerzitě Maine – Orono. S manželkou Tabitou má tři děti a je dědečkem tří vnoučat.

Jaroslav Doleček (* 1970, † 2010)

Pedagog, redaktor, publicista.

Narodil se ve Šternberku a vystudoval pedagogickou fakultu na UJEP (katedra bohemistiky a estetických věd) a několik let působil jako učitel (1. i 2. stupeň ZŠ, gymnázium i ZUŠ). Poté se v roce 1998 stal redaktorem se specializací na divadlo a film v Redakci kultury Českého rozhlasu 3 - Vltava. Zde se začal prosazovat nejen díky svému hlasu, ale i zápalu a zaměřením na film, literaturu a hlavně na divadlo. V roce 2000 přešel do zpravodajství Radiožurnálu, kde se věnoval kultuře. O čtyři roky později se vrátil do Redakce zpravodajství a kulturní publicistiky Českého rozhlasu 3 - Vltava a podílel se na pořadu Mozaika.

Zasadil se o rozšíření vztahů mezi Českým rozhlasem a dalšími institucemi, popularizoval taneční umění. Účastnil se i přípravy pořadu Setkávání a spolupracoval na aktualizaci webové prezentace zmiňované Mozaiky.

Řadu let se podílel na nahrávání audioknih nejen pro nevidomé. Nahrál jich kolem 24, mezi nejznámější patří Sedmikostelí a Stín katedrály od Miloše Urbana, Toulky českou minulostí, Přetížená archa a Vdáváme matku od Geralda Durrella a hlavně Čtyři roční doby od Stephena Kinga.

Zemřel náhle před svými 40. narozeninami.

Povídka | Nezkrácená verze | 1 mp3 CD | 8 h 20 min

Nahrávka vznikla podle knihy Stephena Kinga Čtyři roční doby, vydané nakladatelstvím Viking Press v roce 1982 | Překlad © Libuše a Luboš Trávníčkovi | Čte Jaroslav Doleček | Nahrávku vyrobila Knihárna a tiskárna pro nevidomé K.E.Macana v roce 2006 | Odpovědný redaktor Josef Burkovský | Obálka a design Ondřej Fučík | Vydalo Tympanum s.r.o. v listopadu 2012.

Tracklist:

Byl to typický americký kluk
Stařec se dlouze zahleděl na usměvavého chlapce
Dussander na Todda dlouho hleděl
Pověsili Eichmanna
S Toddem to celou dobu šilo
Srpen 1974
Říjen 1974
Prosinec 1974
Toddovi opět vytanula představa
Jedné noci koncem měsíce bylo po druhé hodině k ránu
Únor 1975
Březen 1975
O půl hodiny později vyškrábal z trouby zbytky kocoura
Todd přestal kroužit po kuchyni
Gumák Ed tomu nebude věřit
Duben 1975
V těch dobách jsem si nepřál nic jiného
Venku hřmí konec světa
Dussander se teď pustil zábradlí a naklonil se
Červen 1975
Té noci oba snili o vraždě
Přiblížilo se dvousté výročí získání nezávislosti
Na podzim svého juniorského roku byl Todd úspěšným hráčem
Otrhanec měl na sobě neobyčejně ušmudlaný a vytahaný svetr
Panebože!
Todd pohlédl na hodinky
Když se probudil - nebo spíš když se mu znovu vrátilo vědomí
Todd odmaturoval
Večer zamířil Todd ke stráni nad dálnicí
Morris nějak cítil
Dveře se rozlétly
Betty Trasková mu od první schůzky vytrvale nadbíhala
Ed French alias Teniskový Pete
Pokud jde o Toddovy závěrečné výsledky
Vysvědčení žáků, kteří
V sobotu ráno doma u Bowdenů
Todd který se dávno předtím vrátil
Tak co myslíš
Pomenší chlapík, který vstoupil do služebny

Autor: Stephen King
Čte: Jaroslav Doleček
Stopáž: 1 mp3 CD | 8 h 20 min
Verze: Nezkrácená
Datum vydání: 22.11.2012
Kapitoly:


Žádné komentáře:

Okomentovat