čtvrtek 12. března 2015

Vladislav Vančura: Rozmarné léto (1 CD) (účinkují Rudolf Hrušínský, Vlastimil Brodský, Josef Kemr, Míla Myslíková, Jana Preissová, Miloslav Masopust) CD CoverZvuková nahrávka knihy Rozmarné léto vznikla v roce 1972 v režii Jiřího Menzela s protagonisty (až na dvě výjimky) stejnojmenného filmu. Humorné vyprávění o pánské společnosti, scházející se v lázních na řece Olši, o dobrodružství, které do městečka Krokovy Vary vnese příjezd kouzelníka a jeho krásné společnice, napsal Vladislav Vančura v polovině dvacátých let.

Kniha zaujala zvláštním, netypickým jazykem a výtvarným viděním děje. Příběh vybízí k filmovému zpracování, které se Jiřímu Menzelovi velmi povedlo. Tým herců, v čele s Rudolfem Hrušínským a Vlastimilem Brodským, Janou Preissovou a Mílou Myslíkovou přešel plynule ze svých filmových postav do pozice vypravěčů a nepřekonatelnými výkony ještě umocnil účinek obrazového zážitku autorovým komentářem.

Původní hudba z filmu dotváří atmosféru opojení, jímž zvuková nahrávka působí a podmaňuje si posluchačovy smysly. Rozkošná zvuková podoba okouzlující novely a známého filmu.

Tracklist:

Lázeňské město Krokovy Vary
Kouzelník Arnoštek
Soumrak a večer
Mistr se chystá na hlídku
Zmoudřete!
Hovor noční
Ranhojičský zákrok
Představení třetí
Mistr a Kateřina
Epizoda se končí

Vladislav Vančura. Režie Jiří Menzel.

Osoby a obsazení: Důra (Rudolf Hrušínský), major (Vlastimil Brodský), abbé (Josef Kemr), Důrová (Míla Myslíková), Anna (Jana Preissová), kouzelník Arnoštek (Miloslav Masopust).
 
Celkový čas 52 min.
 
Natočeno 1972. Vydal Supraphon v roce 1972 (1 LP). Reedice 18. 6. 2010 (1 CD).

Žádné komentáře:

Okomentovat