pondělí 9. března 2015

Vlastimil Vondruška: Příběhy Oldřicha z Chlumu: Případ masopustních maškar (1 CD) (účinkuje Vladislav Beneš) CD CoverHistorik a oblíbený spisovatel Vlastimil Vondruška píše mimo jiné čtivé, dramatické a tajuplné detektivní příběhy, které se odehrávají ve středověku. U čtenářů si získaly obrovský ohlas pro svou věrohodnost, atmosféru, rychlý spád děje a napětí. Mnoho z nich spojuje postava vzdělaného a čestného rytíře Oldřicha z Chlumu, královského prokurátora a správce hradu Bezděz.
 
V detektivním příběhu Případ masopustních maškar se dozvíme, jak se Oldřich z Chlumu vlastně královským prokurátorem stal, jaké události tomuto jmenování předcházely, a proč si Oldřich z Chlumu zvolil za svého panoše právě Otu ze Zástřizlí. Děj se tentokrát odehrává na Pražském Hradě, v sychravém březnu, v době masopustního veselí. Mladý král Přemysl II. Otakar si začíná budovat pozici vůči svému otci Václavovi, ale dostane se do závažných problémů. Ztratí zlatý královský řetěz, důležitý panovnický symbol…

Obsah: 1. Drzá krádež, 2. Ota ze Zástřizlí, 3. Odhalení zloděje, 4. Rozuzlení.
 
Vlastimil Vondruška. Audiokniha. Historická detektivka – případ Oldřicha z Chlumu. Scénář Vlastimil Vondruška. Hudba Danile Tůma, Room O2. Zvukový mistr Martin Dušek. Grafický design Vladimír Verner, 2013. Režie Jindřiška Nováková.

Čte Vladislav Beneš.

Natočeno ve studiu Svengali, hudba točena ve studiu Sunflower v roce 2013. Vydalo nakladatelství AudioStory a Vyšehrad v roce 2013 (1 CD, AY 268-1, 59:56).

Žádné komentáře:

Okomentovat